Kolekcje online

Otwórz RILM AbstractsRILM Abstracts of Music Literature with Full Text jest przewodnikiem po publikacjach muzycznych z całego świata.
Baza obejmuje obszerny i szczegółowy materiał, umożliwiający zarówno badania naukowe, jak i przeglądanie zawartości przez czytelników o różnych zainteresowaniach, od hip-hopu po Händla, od etnomuzykologii po terapię muzyczną, od elementarnej edukacji muzycznej po zaawansowaną teorię muzyki.
RILM Abstracts of Music Literature with Full Text obejmuje pełną zawartość bazy bibliograficznej RILM oraz ponad 240 czasopism pełnotekstowych z ponad 50 krajów (w tym 90 czasopism pełnotekstowych niedostępnych w żadnej innej kolekcji), oraz obszerną kolekcję książek, biografii, rozpraw, filmów i materiałów video.

Automatyczny dostęp: aMuz i akademiki
Strona: https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=ns136266&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=rft
Potrzebny login i hasło? Pisz na m.walkusz@amuz.gda.pl


Otwórz JStor MusicJSTOR Music to baza ponad 70 czasopism naukowych obejmujących muzykę oraz dyscypliny pokrewne. Więcej informacji…

Automatyczny dostęp: aMuz i akademiki
Strona: https://www.jstor.org/subject/music
Potrzebny login i hasło? Pisz na m.walkusz@amuz.gda.pl


Otwórz medici.tv

Medici.tv to serwis prezentujący m.in. koncerty, spektakle operowe i inne wydarzenia kulturalne, jak również muzyczne filmy dokumentalne i lekcje mistrzowskie.

Automatyczny dostęp: aMuz i akademiki

Strona: https://edu.medici.tv
Potrzebny kod dostępu? Pisz na m.walkusz@amuz.gda.pl


Otwórz NAXOS

Baza Naxos Music Library oferuje nagrania kilkunastu największych wydawców i marek muzycznych.

Automatyczny dostęp: aMuz

Strona: https://www.nml3.naxosmusiclibrary.com/login
Potrzebny login i hasło? Pisz na m.walkusz@amuz.gda.pl


Otwórz Wychowanie Muzyczne

Wychowanie Muzyczne w wersji elektronicznej. Czasopismo jest przede wszystkim poradnikiem dla nauczycieli i instruktorów muzyki, ale i dla wszystkich zainteresowanych edukacją muzyczną i amatorskim uprawianiem muzyki.
Uwaga! Wydawca Wychowania Muzycznego zezwolił na udostępnienie hasła na czas obostrzeń spowodowanych rozprzestrzenianiem się COVID-19. Pamiętajmy jednak o prawie dozwolonego użytku.

Automatyczny dostęp: aMuz i akademiki
Strona: http://www.wychmuz.pl

Login: amg_wychmuz
Hasło: amuzgd


Otwórz OXford Music Online

Oxford Music Online to encyklopedia muzyczna oferująca bogate biogramy muzyków i katalogi dzieł oraz hasła o tematyce muzykologicznej.

Automatyczny dostęp: aMuz i akademiki
Strona: https://www.oxfordmusiconline.com/
Potrzebny login i hasło? Pisz na m.walkusz@amuz.gda.pl


Otwórz Pomorską Bibliotekę Cyfrową

Pomorska Biblioteka Cyfrowa prezentuje m.in. pełne teksty zasobów piśmienniczych instytucji partnerskich, głównie zbiorów zabytkowych i starodruków, stanowiących zabytki piśmiennictwa regionu pomorskiego.

Strona: https://pbc.gda.pl/dlibra/collectiondescription/31


Otwórz EBSCOBaza Academic Search Ultimate od EBSCO oferuje studentom niespotykany dotąd zbiór recenzowanych naukowo, pełnotekstowych czasopism, w tym wielu indeksowanych w wiodących indeksach cytowań. Połączenie czasopism akademickich, magazynów, periodyków, raportów, książek i nagrań wideo zaspokaja potrzeby naukowców praktycznie w każdej dziedzinie, począwszy od astronomii, antropologii, biomedycyny, inżynierii, zdrowia, prawa i alfabetyzacji, a skończywszy na matematyce, farmakologii, analizie rzeczywistości z perspektywy feministycznej, zoologii i wielu innych.

Strona: http://search.ebscohost.com
Potrzebny login i hasło? Pisz na m.walkusz@amuz.gda.pl

Instrukcja: https://www.ebsco.com/e/pl-pl/blog/pakiet-podstawowy-ebsco-1


Otwórz AcademikaAcademica udostępnia zasoby cyfrowe, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy. System rezerwacji online pozwala zarejestrowanemu użytkownikowi zarezerwować wybrane publikacje na określoną godzinę w wybranej bibliotece.

Dostęp: Dyrektor Biblioteki Głównej (pok. 117) – proszę o kontakt mailowy: m.walkusz@amuz.gda.pl
Strona: https://www.academica.edu.pl