Kolekcje online

Zapraszamy do korzystania z baz online subskrybowanych przez Bibliotekę lub z materiałów w otwartym dostępie,
bez konieczności logowania


Kliknij w baner aby przejść do bazy RIPM


BAZY SUBSKRYBOWANE PRZEZ BIBLIOTEKĘ

Osoby zainteresowane informujemy, że dane logowania przekazujemy wyłącznie na skrzynki mailowe z domeny:
amuz.gda.pl bądź student.amuz.gda.pl.

Otwórz RILM Abstracts

RILM Abstracts of Music Literature with Full Text jest przewodnikiem po publikacjach muzycznych z całego świata.
Baza obejmuje obszerny i szczegółowy materiał, umożliwiający zarówno badania naukowe, jak i przeglądanie zawartości przez czytelników o różnych zainteresowaniach, od hip-hopu po Händla, od etnomuzykologii po terapię muzyczną, od elementarnej edukacji muzycznej po zaawansowaną teorię muzyki.
RILM Abstracts of Music Literature with Full Text obejmuje pełną zawartość bazy bibliograficznej RILM oraz ponad 240 czasopism pełnotekstowych z ponad 50 krajów (w tym 90 czasopism pełnotekstowych niedostępnych w żadnej innej kolekcji), oraz obszerną kolekcję książek, biografii, rozpraw, filmów i materiałów video.

Automatyczny dostęp: aMuz i akademiki
Strona: https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=ns136266&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=rft
Aplikacja EBSCO: do pobrania ze sklepu iTunes App Store lub Google Play
Potrzebny login i hasło? Pisz na m.walkusz@amuz.gda.pl


Otwórz JStor Music

JSTOR Music to baza ponad 70 czasopism naukowych obejmujących muzykę oraz dyscypliny pokrewne. Więcej informacji…

Automatyczny dostęp: aMuz i akademiki
Strona: https://www.jstor.org/subject/music
Potrzebny login i hasło? Pisz na m.walkusz@amuz.gda.pl


Otwórz NAXOS

Baza Naxos Music Library oferuje nagrania kilkunastu największych wydawców i marek muzycznych.


Automatyczny dostęp na terenie aMuz: https://AmuzGDA.NaxosMusicLibrary.com
W domu:
Strona: https://www.nml3.naxosmusiclibrary.com/
Potrzebny login i hasło? Pisz na m.walkusz@amuz.gda.pl


Otwórz Wychowanie Muzyczne

Wychowanie Muzyczne w wersji elektronicznej. Czasopismo jest przede wszystkim poradnikiem dla nauczycieli i instruktorów muzyki, ale i dla wszystkich zainteresowanych edukacją muzyczną i amatorskim uprawianiem muzyki.

Automatyczny dostęp: aMuz i akademiki
Strona: http://www.wychmuz.pl

Potrzebny login i hasło? Pisz na m.walkusz@amuz.gda.pl


Otwórz OXford Music Online

Oxford Music Online to encyklopedia muzyczna oferująca bogate biogramy muzyków i katalogi dzieł oraz hasła o tematyce muzykologicznej.

Automatyczny dostęp: aMuz i akademiki
Strona: https://www.oxfordmusiconline.com/
Potrzebny login i hasło? Pisz na m.walkusz@amuz.gda.pl


Otwórz Pomorską Bibliotekę Cyfrową

Pomorska Biblioteka Cyfrowa prezentuje m.in. pełne teksty zasobów piśmienniczych instytucji partnerskich, głównie zbiorów zabytkowych i starodruków, stanowiących zabytki piśmiennictwa regionu pomorskiego.

Strona: https://pbc.gda.pl/dlibra/collectiondescription/31


Otwórz EBSCOBaza Academic Search Ultimate od EBSCO oferuje studentom niespotykany dotąd zbiór recenzowanych naukowo, pełnotekstowych czasopism, w tym wielu indeksowanych w wiodących indeksach cytowań. Połączenie czasopism akademickich, magazynów, periodyków, raportów, książek i nagrań wideo zaspokaja potrzeby naukowców praktycznie w każdej dziedzinie, począwszy od astronomii, antropologii, biomedycyny, inżynierii, zdrowia, prawa i alfabetyzacji, a skończywszy na matematyce, farmakologii, analizie rzeczywistości z perspektywy feministycznej, zoologii i wielu innych.

Strona: http://search.ebscohost.com
Aplikacja EBSCO: do pobrania ze sklepu iTunes App Store lub Google Play
Potrzebny login i hasło? Pisz na m.walkusz@amuz.gda.pl

Instrukcja: https://www.ebsco.com/e/pl-pl/blog/pakiet-podstawowy-ebsco-1


Otwórz Academika

Academica udostępnia zasoby cyfrowe, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy. System rezerwacji online pozwala zarejestrowanemu użytkownikowi zarezerwować wybrane publikacje na określoną godzinę w wybranej bibliotece.

Dostęp: Czytelnia (pok. 112) – prosimy o kontakt mailowy: bibliotekarze@amuz.gda.pl do godz. 15:00 poprzedniego dnia roboczego.
Strona: https://www.academica.edu.pl


OTWARTE ZASOBY –  BEZ KONIECZNOŚCI LOGOWANIA

  • RISM – Międzynarodowy Katalog Źródeł Muzycznych – zawiera ponad 700.000 rekordów, głównie rękopisów muzycznych z ponad 700 bibliotek i archiwów na całym świecie. Katalog zawiera opisy podające między innymi dane dotyczące kompozytora, tytułu utworu, obsady wokalnej i instrumentalnej, jak również odesłania do literatury fachowej. Rękopisy opisane są szczegółowo również w odniesieniu do kopisty, a także miejsca i czasu powstania. Ponadto, praktycznie każdą kompozycję można zidentyfikować za pomocą incipitu muzycznego. Kolekcje przechowywane przez Bibliotekę Główną Akademii Muzycznej w Gdańsku można wyszukiwać za pomocą siglum PL-GDam.
    Strona: http://www.rism.info/home.html
  • DOAJ – Directory of Open Access Journals. Jest serwisem Open Access, który indeksuje największy zbiór czasopism recenzowanych, publikowanych przez różne wydawnictwa uczelniane i towarzystwa naukowe (w tym z zakresu nauk technicznych i ścisłych), dostępnych dla użytkowników na wolnych licencjach.
    Serwis zapewnia dostęp do pełnych tekstów i umożliwia przeglądanie tytułów czasopism wg dziedzin, szukanie tytułów czasopism w indeksie alfabetycznym i wyszukiwanie artykułów według słów kluczowych. W obrębie niektórych, pojedynczych tytułów istnieją wewnętrzne narzędzia wyszukiwawcze.
    Strona: https://doaj.org/subjects

Aplikacja mobilna Listy Chopina

Aplikacja Listy Chopina to kompletna korespondencja kompozytora – listy napisane przez artystę i do niego adresowane. Fryderyk Chopin, George Sand, Stefan Witwicki, ks. Antoni Radziwiłł, Józef Elsner, Adam Mickiewicz i inni we wspaniałych kreacjach aktorskich: Zbigniewa Zamachowskiego, Danuty Stenki, Karoliny Gruszki, Jana Englerta, Grażyny Barszczewskiej, Jacka Rozenka, Joanny Szczepkowskiej i Grzegorza Martyny.

Listów można słuchać chronologicznie, ale także ustalać kolejność samemu, skorzystać z przygotowanych tematycznych playlist i tworzyć własne. Zwięzłe i przystępne opisy wszystkich „aktorów” korespondencji i miejsc, w jakich przebywali, pozwalają na zapoznanie się z kontekstem historycznym i geograficznym.

Lista nagrań jest sukcesywnie poszerzana. W lutym wprowadziliśmy korespondencję Chopina z lat młodzieńczych – od laurki dla ojca od 6-letniego kompozytora do ostatnich zapisków obiecującego wirtuoza fortepianu przed dotarciem do Paryża jesienią 1831 roku.


  Od maja można posłuchać również nagrań z pierwszego okresu paryskiej kariery młodego pianisty – początki międzynarodowej sławy oraz nawiązywanie relacji z paryskimi artystami: Auguste’em Franchomme’em, Franzem Lisztem czy Ernestem Legouvé.

Aplikacja do pobrania na Google Play oraz w App Store.


BIBLIOTEKI CYFROWE

Wykaz bibliotek cyfrowych w Polsce: http://lustrobiblioteki.pl/biblioteki-cyfrowe-polsce/


CZASOPISMA, KSIĄŻKI, NUTY ONLINE

Wykazy czasopism muzycznych:

Bazy czasopism, książek i nut:

ŚWIATOWE SALE KONCERTOWE

MUZEA ONLINE